Niki9812 kérdése:

Tudnátok segíteni a feladatban? Határozd meg a húrtrapéz keresett adatait és számítsd ki a területét és kerületét ha: a:? B:3,5cm c:5cm magasság:2,1cm! Ha: a:7,5cm b:10cm c:? Magasság:6cm!


2013. jan. 8. 18:49
 1/2 PósánéAnita ***** válasza:

egy négysszög attól húrnégyszög, ha a szemközti szögeinek összege 180 fok. A trapéznál az egy száron fekvő szögek összege is 180 fok. A kettő együtt azt jelenti, hogy szimmetrikus a trapéz.

a magasságot a felső alap egyik végpontjából húzd be, oda, ahol a szárat is ismered, ekkor kapsz egy derékszögű háromszöget, aminek csak az alsó alapra eső részét nem ismered, ezt pit tétellel határozd meg: 2,1^2+ x^2=3,5^2

x=1,666. Középen , ha mindkét magasságot behúzod, egy téglalapot kapsz, aminek az alapra eső része 5 cm, így az a= x+c+x=8,32 cm

a másik egy ugyanilyen ábra, ott is az alapnak azt a pici részét tudod meghatározni

2013. jan. 8. 19:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen furcsán írtad ki a feladatot, így az első válaszoló, azt hiszem, a b oldal hosszát el is írta. Szerintem:

[link]

2013. jan. 8. 20:50