Ha megvan a tangens értéke, illetve a "b" oldal értéke, akkor hogyan számolhatom ki az "a" oldal értékét?


2013. jún. 4. 17:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Mármint az alfa szög értéke.

Azaz úgy néz ki, hogy az a és b oldallal szembeni szög értéke van meg.


tg alfa= a/b


Ebből tudom a tg alfa-t és a "b"-t.

2013. jún. 4. 17:33
 2/7 anonim ***** válasza:

Derékszögű háromszögről van szó vagy egy sima háromszögről?

Ha derékszögű: Tagens alfa= a/b ebből meg van a b oldalad.

Ha nem derékszögű akkor tangens tétel, függvénytáblázat, sajnos nem tudom kívülről.

2013. jún. 4. 17:40
 3/7 A kérdező kommentje:

Derékszögű.


Viszont te ugyan azt írtad le, amit én... csak, hogy nincs meg a b oldalam... azt keresem. Akkor hogyan kell átrendezni a képletet?

2013. jún. 4. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:
tg alfa= a/b vagyis a b oldalt úgy tudod kiszámítani, hogy a tg alfát átpakolod a jobb oldalra, a b-t a balra így b=a/tg alfa. :)
2013. jún. 4. 17:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja most nézem, hogy elírtam... az "a" oldalt keresem, nem a b-t.
2013. jún. 4. 17:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Oh közben rájöttem, hogy mit rontottam el... már kijönnek az eredmények, köszi :D
2013. jún. 4. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Na örülök neki!! :) Nagyon szívesen!
2013. jún. 4. 17:46