2013. jún. 4. 17:30
1/7 A kérdező kommentje:
Mármint az alfa szög értéke.
Azaz úgy néz ki, hogy az a és b oldallal szembeni szög értéke van meg.
tg alfa= a/b
Ebből tudom a tg alfa-t és a "b"-t.
2013. jún. 4. 17:33
2/7 anonim válasza:
Derékszögű háromszögről van szó vagy egy sima háromszögről?
Ha derékszögű: Tagens alfa= a/b ebből meg van a b oldalad.
Ha nem derékszögű akkor tangens tétel, függvénytáblázat, sajnos nem tudom kívülről.
3/7 A kérdező kommentje:
Derékszögű.
Viszont te ugyan azt írtad le, amit én... csak, hogy nincs meg a b oldalam... azt keresem. Akkor hogyan kell átrendezni a képletet?
2013. jún. 4. 17:41
4/7 anonim válasza:
tg alfa= a/b vagyis a b oldalt úgy tudod kiszámítani, hogy a tg alfát átpakolod a jobb oldalra, a b-t a balra így b=a/tg alfa. :)
5/7 A kérdező kommentje:
Ja most nézem, hogy elírtam... az "a" oldalt keresem, nem a b-t.
2013. jún. 4. 17:43
6/7 A kérdező kommentje:
Oh közben rájöttem, hogy mit rontottam el... már kijönnek az eredmények, köszi :D
2013. jún. 4. 17:44
7/7 anonim válasza:
Na örülök neki!! :) Nagyon szívesen!