Megtudnátok ezt nekem oldani? (Fizika)


Ezt kaptuk házinak, és nagyon nem megy nekem a fizika, bárhogy próbálom. Ezért lehet szerezni ötöst, amire nekem nagy szükségem lenne... Megtudnátok nekem oldani?


1, Számold ki, hogy mekkora munkát végezne egy 30 N-ról 50 N-ra, az elmozdulás függvényében egyenletesen növekvő erő, ha közben az elmozdulás 2 cm! Gondolkozz el azon, hogy mi lehet a jelenség, amiről a feladat szól! (Milyen erő, milyen testen, hogyan végezheti a munkát?)


2, Egy 80 cm hosszú, 2 kg tömegű, egyenletes tömegeloszlású lánc fekszik a földön. Egyik végénél fogva egyenletesen felemeljük, a kezünk az emelés végén 1,5 m magasan lesz.

a, Ábrázold az emeléshez szükséges erőt a fogva tartott láncvég elmozdulásának függvényében!

b, Mekkora munkát végeztünk az emelés során?

c, Mekkora a nehézségi erő munkája a folyamatban?


Előre is köszönöm a válaszokat :)

17/L



2013. jún. 3. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

1.


Bizonyítható hogy az F(s) függvénygörbe alatti terület megegyezik a végzett munka nagyságával.


Így a egyenes szakasz alatti terület egy trapézt határoz meg amely szerint:


W=(50N+30N)*0,02m=1,6J


A jelenség: pl. egy hasábot/hengert emelünk ki a vízből.

2013. jún. 3. 15:33
 2/5 anonim ***** válasza:

Jav. bocs!!!


W=((50N+30N)*0,02m)/2=0,8J

2013. jún. 3. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert hogy a trapéz területe


A=((a+c)*m)/2

2013. jún. 3. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:

2/a

Tudjuk hogy az az F(s)függvény az origóból fog kiindulni mert a terhelés az elején 0.

Minthogy az egyenletes tömegeloszlású láncot egyenletesen emeljük ezért az F(S) függvény egyenes szakasz lesz addig amíg a lánc vége el nem hagyja a földet. Ebben a pillanatban az erő G=2kg*g=200N; s=0,8m. Tehát ezt a pontot kell összekötni az origóval.

Ezután a függvényben törés lesz és átmegy vízszintesbe. F=200N és s=1,5m pontig.



2/b


W=W1+W2

W=(200N*0,8m)/2 + 200N*0,7m = 220 J


2/c


szerintem a nehézségi erő munkája meg kell hogy egyezzen az általunk végzett munkával. De értelmezés kérdése hogy azt munkának tekintjük e.

2013. jún. 3. 15:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2013. jún. 3. 17:56