2013. ápr. 16. 21:54
1/7 BKRS válasza:
a középpontja ((9-5)/2, (5-3)/2) = (2, 1)
a sugara √(2+5)²+(1+3)²)= √53
Vagyis az egyenlet:
(x-2)² + (y-1)² = 53
2/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget már értem, a végét elszámoltadmert 65 jön ki
2013. ápr. 16. 22:33
3/7 anonim válasza:
BKRS válasza majdnem jó, csak apró figyelmetlenség. Jól írta az egyenletet, csak nem emelte négyzetre a második tagot :S
Itt magad is megtekintheted a feladatot :)
5/7 A kérdező kommentje:
köszi én is geogebrába be raktam csak papíron más jött ki mint ott ( pont kordináta hellyet vektorral számoltam
2013. ápr. 16. 22:38
6/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget már értem, a végét elszámoltadmert 65 jön ki
2013. ápr. 17. 06:00