Fizika, gömbtükrök feladat?


Egy 50 cm görbületi sugarú homorú tükröt tartunk magunk előtt 10cm-re.

1. Mekkora távolságra keletkezik a látszólagos kép a tükör mögött?

2. Mekkora a nagyítás?


Odáig eljutottam, hogy az 50cm-es R-t kettővel osztottam így megkaptam a fókusztávolságot, ami 25cm. De most ki kéne számolni a látszólagos képtávolságot, viszont fogalmam sincs hogyan... Persze tudom a törvényt, de nem megy. Valaki letudná írni ezt a részfeladatot? A nagyítást nem kell, azt már tudni fogom.


Ez egyébként csak gyakorlás, több feladatot oldok meg.



#feladat #fizika #gömbtükrök
2013. jún. 2. 11:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Komolyan senki se tudja?
2013. jún. 2. 11:56
 2/3 A kérdező kommentje:
Közben megoldódott.
2013. jún. 2. 14:24
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
\frac{1}{t}+\frac{1}{k}=\frac{1}{f}
2013. jún. 3. 08:02