Elfogyot a zsebpénzem 40%-a és 100 FT Így az eredeti pénzem egyharmad része maradt meg menyi volt a zsebpénzem?


2013. jún. 1. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi a 100 Ft?
2013. jún. 1. 21:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Összes zsebpénz legyen x.

Elfogyott: x 40%-a, azaz 0.4x, illetve még száz forint.

Maradt: 1/3x=0.3x

x-(0.4x+100)=0.3x

x-0.4-100=0.3x

0.6x-100=0.3x /+100

0.6x=0.3x+100 /-0.3x

0.3x=100 /:0.3

x=333

Én így oldanám meg, de hátha valaki okosabb. :D

2013. jún. 1. 21:18