Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 20 tételt kidolgozni és...

20 tételt kidolgozni és megtanulni jövőhét szerdáig. Hogy kezdjek neki? Hogy osszam be az időmet? Milyen módszerrel tanuljak?

Figyelt kérdés
Semmi ihletem sincs hozzákezdeni....
2013. máj. 31. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem először is lépj le netről, aztán állj neki kidolgozni minden nap x számú tételt kidolgozni, amit aznap utána még frissen meg is tanulsz, mert amit magad írtál le, abból valószínű meg is maradt valami. Aztán utolsó nap pedig csak ismételj. 20 tétel egyáltalán nem sok. Bár nekem ki vannak már dolgozva érettségire a tételeim, kb. 100 tételt, plusz német emeltre témaköröket kell tanulnom. Napi 10 tétel az adagom, és tudom is tartani magamat hozzá, mert motivál, hogy utána pihenhetek, vagy foglalkozhatok valami mással.

Hajrá, menni fog. Kitartás. Milyen vizsga lesz egyébként?

2013. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyetemre kell. Középkori történelem.

A legnagyobb problémám, hogy ütközésem volt, így nem tudtam bejárni az előadásra. Így teljesen új az anyag.

2013. máj. 31. 08:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez vált be: Vigyél az íróasztalodhoz ahol tanulsz kedvenc csemegéidből, italodból. Tedd be a kedvenc zenéidet, de ne kelljen minden szám után másikat betenni, hanem válogass össze pár órára valót, és hadd szóljon! Először írj minden tételedről vázlatot, ezalatt gondold végig, milyen segédanyagokra, könyvre, jegyzetre lesz szükség, hogy hiánytalanul írd meg! Aztán kezdd el részletesebben kidolgozni. Ma kezdd mondjuk 3 tétellel, a legnehezebbekkel, és este olvasd el mind 3-at kétszer! Holnap írj meg 6-ot, a legkönnyebbeket! Egyébként holnap már sokkal szívesebben állsz neki.. Olvasd el este mostmár az így elkészített 9-et! (De nagyon figyelmesen!! Olvasni nem olyan megterhelő) Vasárnap készíts el ismét 6-ot. Este olvasd el úgy, mint eddig. Hétfőre pedig marad 5, akkor már tök gyorsan fog menni! Este elolvasod ezt a 11 tételt. Kedden intenzíven olvasgasd mindet, és próbáld vázlatszerűen memorizálni őket! Lényeg, hogy ne magolj, hanem képzeld magad elé a vázlatot, amiből következik a sok rizsa...

Hát... Én így szoktam. És általában mindig van 1 utált tétel, amit kihagyok... De ezért keményen leizzadok tétel felelésnél, mert mindig félek, hogy azt kérdezik. :)

2013. máj. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pedig muszáj lesz...ha nem akarsz megbukni. Kemény véres meló, de meg lehet oldani.


5 napod van 20 tételre. Egy napot hagyj ismétlős napnak, ez azt jelenti, hogy 4 nap 20-ra. Napi 5 tétel.


Az én bevált módszerem:

-Tételenként haladj.

-Hangosan olvasd el egyszer figyelmesen.

-Olvasd el másodszorra, a lényeget (de tényleg csak a lényeget) kiemelve.

-A kiemelt lényeget jegyzeteld le egy lapra, szépen, áttekinthetően, tagoltan.

-A leírtakból próbáld visszaadni az olvasottakat hangosan. Ha nem megy, még egyszer olvasd át a könyvet. Addig ismételd, amíg a jegyzetedből nem tudod visszaadni a könyvet. Ez után a jegyzetedet kell csak még megtanulnod. Aztán a jegyzetből is jegyzetet tudsz csinálni egész addig, amíg egy tétel már csak kulcsszavakra ki fog "bontódni" a fejedben.


Az ötödik napon csak a jegyzeteket, kulcsszavakat tanulmányozd, próbáld visszaadni a tételt.


Tanulás előtt szellőztess ki és egyél valamit.

Igyál sokat tanulás közben.


És most kapcsold ki a gépet!!

2013. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Ezek után sokkal kellemesebb neki állni. Már felet ( :D ) ki is dolgoztam :))
2013. máj. 31. 09:32
 6/8 anonim ***** válasza:
De a gép még mindig megy...:)
2013. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na.. hajrá!! De csak óránként nézhetsz a gépbe, mert így elvonja a figyelmed!
2013. máj. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na?? Sikerült??
2013. jún. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!