Eszter200111 kérdése:

Három darab 5-ös, és két darab 1-es számjegy segítségével csak az összeadást használva írjuk fel a: 17,26,35,62,71 számokat. Keressünk több megoldást. Valaki leirnáá a megoldást?


2013. máj. 29. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

17=5+5+5+1+1

26=15+5+5+1

35=15+15+5+1

62=55+5+1+1

71=55+15+1

2013. máj. 29. 17:54
 2/2 anonim ***** válasza:

17:

5+5+5+1+1 = 17


26:

15+5+5+1 = 26


35:

15+15+5 = 35


62:

51+5+5+1 = 62


71:

55+15+1 = 71

2013. máj. 29. 17:58