Nagyon fontos matekra adtak fel rejtvényt és aki megold 5 kaphat ötöst Rejtvény:iruk fel a következő számokat négy darab 4-es számjegy és müveletjelek segitségével! 10;14;18;22;32?

S.O.S matekk rejtvény ötösöm múlik rajta a többi lent
2012. dec. 8. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

4+4+(4/√4)=10

4*4-(4/√4)=14

4*4+(4/√4)=18

22? még nem tudom

4*4+4*4=32

2012. dec. 8. 13:01
 2/5 anonim ***** válasza:
4*4+4+√4=22
2012. dec. 8. 13:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Több megoldás van:

4*4-4-√4=10

4+4+4+√4=14

(4+4)*√4+√4=18

a 22-est már leírtam, a 32 másképp nem jön ki, csak úgy, ahogy az előző válaszoló is írta.

2012. dec. 8. 13:18
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) még teszek fel rejtvényt ha tudtok válszolni rá azt meg köszönném
2012. dec. 9. 10:56
 5/5 anonim ***** válasza:
(44-4)/4=10
2013. nov. 1. 22:49