Benq01 kérdése:

Mennyi az eredményük? sin (x) =-1/2 cos (x) =-1/2 cos (x) =-gyök2/2

2013. máj. 29. 14:18
 1/4 A kérdező kommentje:
bőséges levezetéssel
2013. máj. 29. 14:24
 2/4 anonim ***** válasza:

1. negatív, így 3-4. negyedben van megoldása, sin(1/2)=30°, ebből a 3. negyedbeli: 180+30=210, a 4. negyed 360-30=330

2. negatív, így 2-3. negyedben van megoldása, cos(1/2)=60°, ebből a 2. negyedbeli: 180-60=120, a 3. negyed 180+60=240

3. 2. negatív, így 2-3. negyedben van megoldása, cos(-(sqrt2)/2)=45°, ebből a 2. negyedbeli: 180-45=135, a 3. negyed 180+45=225


Negyedek:

I. 0-90, cos+, sin+ [x-sin(x)]

II.90-180, cos-,sin+ [180-x-sin(x)]

III. 180-270, cos-,sin- [180+x-sin(x)]

IV. 270-360, cos-, sin- [360-x-sin(x)]

2013. máj. 29. 14:36
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. máj. 29. 14:43
 4/4 A kérdező kommentje:
cos(2x+30)=1/2 ?
2013. máj. 29. 14:50