2013. máj. 29. 14:18
1/4 A kérdező kommentje:
bőséges levezetéssel
2013. máj. 29. 14:24
2/4 anonim válasza:
1. negatív, így 3-4. negyedben van megoldása, sin(1/2)=30°, ebből a 3. negyedbeli: 180+30=210, a 4. negyed 360-30=330
2. negatív, így 2-3. negyedben van megoldása, cos(1/2)=60°, ebből a 2. negyedbeli: 180-60=120, a 3. negyed 180+60=240
3. 2. negatív, így 2-3. negyedben van megoldása, cos(-(sqrt2)/2)=45°, ebből a 2. negyedbeli: 180-45=135, a 3. negyed 180+45=225
Negyedek:
I. 0-90, cos+, sin+ [x-sin(x)]
II.90-180, cos-,sin+ [180-x-sin(x)]
III. 180-270, cos-,sin- [180+x-sin(x)]
IV. 270-360, cos-, sin- [360-x-sin(x)]
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. máj. 29. 14:43
4/4 A kérdező kommentje:
cos(2x+30)=1/2 ?
2013. máj. 29. 14:50