Mi alapján kell átalakítani ?? úgy értem milyen szabály alapján?

2012. dec. 9. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgynevezett gyöktelenítést kell végrehajtani:


Mivel √2/√2 = 1, ezért be lehet vele szorozni:


4/√2 * [√2/√2] = 4√2/2 = 2√2

2012. dec. 9. 15:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi Szépen !
2012. dec. 9. 21:58