Mi alapján kell átalakítani ?? úgy értem milyen szabály alapján?2012. dec. 9. 14:54
1/2 anonim válasza:
Úgynevezett gyöktelenítést kell végrehajtani:
Mivel √2/√2 = 1, ezért be lehet vele szorozni:
4/√2 * [√2/√2] = 4√2/2 = 2√2
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi Szépen !
2012. dec. 9. 21:58