A feldarabolásban nem számít, hogy melyik háromszöget hoztad létre előbb a feldarabolás során.2013. máj. 28. 18:21
1/2 BKRS válasza:
Euler formula ( [link] szerint:
c+h=a+o+1
Ahol c a csúcsok száma, h a haromszogek száma, a az oldalak szama, o a behuzott átlók száma.
Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy
3h=2a+o
Valamint:
c=o=n
n+h=a+n+1
h=a+1
h= (2a+o)/2 -o/2 +1
h=3h/2 -o/2 + 1
h/2 = n/2-1
h = n - 2
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. máj. 30. 20:00