MATEK - Összesen hányféleképpen lehet egy n oldalú konvex sokszöget háromszögekre feldarabolni?

A feldarabolásban nem számít, hogy melyik háromszöget hoztad létre előbb a feldarabolás során.

2013. máj. 28. 18:21
 1/2 BKRS ***** válasza:

Euler formula ( [link] szerint:

c+h=a+o+1

Ahol c a csúcsok száma, h a haromszogek száma, a az oldalak szama, o a behuzott átlók száma.

Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy

3h=2a+o

Valamint:

c=o=n

n+h=a+n+1

h=a+1

h= (2a+o)/2 -o/2 +1

h=3h/2 -o/2 + 1

h/2 = n/2-1

h = n - 2

2013. máj. 28. 18:32
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. máj. 30. 20:00