Halmazok. Hogyan kell bizonyítani?

[link]

2013. máj. 22. 10:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A szimmetrikus differencia az (A-B)unió(B-A) halmazt jelenti.


Először tegyük fel, hogy A az üres halmaz. Ekkor A-B üres, B-A=B, ezek uniója valóban B.


Megfordítva, tegyük fel, hogy B egyenlő a szimmetrikus differenciával. Mivel utóbbi elemeit A-B elemei és B-A elemei alkotják, ez csak úgy egyezhet meg B-vel, ha A-B üres és B-A=B.

Ha B-A=B, akkor A és B diszjunktak. Ekkor A-B=A=üres halmaz.

2013. máj. 22. 10:56