Hogy kell megoldani? Előre is köszönöm a segítséget :)2013. máj. 21. 22:06
1/2 bongolo válasza:
O=(-4;7)
A a=(2;-5) vektorra merőleges vektor a b=(5;-2), ez ugye érthető?
Ha az O ponthoz hozzáadjuk az a vektort, megkapjuk a oldal felezőpontját. Ha a b vektort adjuk hozzá, megkapjuk a szomszédos oldal felezőpontját. Ha mind a kettőt hozzáadjuk, az már a két oldal metszéspontjába megy, hisz az oldalak merőlegesek és egyforma hosszúak.
Ha az O-ból levonjuk az a vektort, akkor a szemközti oldal felezőpontjába jutunk. stb.
A = O+a+b
B = O+a-b
C = O-a+b
D = O-a-b
Remélem, érted... csinálj hozzá rajzot, úgy jobban látszik.