Egy négyzet középpontjának a koordinátái (-4;7). A középpontból az egyik oldala felezőpontjába mutató vektor koordinátái (2;-5). Mik a négyzet csúcsainak koordinátái?

Hogy kell megoldani? Előre is köszönöm a segítséget :)
2013. máj. 21. 22:06
 1/2 bongolo ***** válasza:

O=(-4;7)

A a=(2;-5) vektorra merőleges vektor a b=(5;-2), ez ugye érthető?

Ha az O ponthoz hozzáadjuk az a vektort, megkapjuk a oldal felezőpontját. Ha a b vektort adjuk hozzá, megkapjuk a szomszédos oldal felezőpontját. Ha mind a kettőt hozzáadjuk, az már a két oldal metszéspontjába megy, hisz az oldalak merőlegesek és egyforma hosszúak.


Ha az O-ból levonjuk az a vektort, akkor a szemközti oldal felezőpontjába jutunk. stb.


A = O+a+b

B = O+a-b

C = O-a+b

D = O-a-b


Remélem, érted... csinálj hozzá rajzot, úgy jobban látszik.

2013. máj. 21. 22:30
 2/2 anonim ***** válasza:
Szlvi?
2013. máj. 21. 22:49