2013. ápr. 25. 16:45
1/2 anonim válasza:
1) Pitagorasz-tétellel kiszámítható, hogy az alapkör sugara 3cm. A területe így T= (r^2 x pí x magasság)/3 =[(3cm)^2 x 3,14 x 4cm]/3 = 37,68cm3
2) A henger magassága 6cm, sugara 3cm. Térfogata = r^2 x pí x magasság = 169,56cm3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. ápr. 25. 20:54