Kitti0 kérdése:

1) A kúp alkotója 5 cm, magassága 4 cm. Kiszámítani a térfogatot! 2) A henger tengelymetszete négyzet, melynek területe 36 cm^2. Kiszámítani a henger térfogatát?

2013. ápr. 25. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Pitagorasz-tétellel kiszámítható, hogy az alapkör sugara 3cm. A területe így T= (r^2 x pí x magasság)/3 =[(3cm)^2 x 3,14 x 4cm]/3 = 37,68cm3

2) A henger magassága 6cm, sugara 3cm. Térfogata = r^2 x pí x magasság = 169,56cm3

2013. ápr. 25. 17:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. ápr. 25. 20:54