Az alábbi testek térfogatát hogyan lehet kiszámolni térfogat integrálással? R sugarú gömb, R sugarú h magasságú egyenes henger, R sugarú h magasságú egyenes kúp?

levezetés érdekelne

2013. ápr. 14. 21:31
 1/1 bongolo ***** válasza:

A gömbhöz olvasd el mondjuk itt a 17. és 18. feladatot:

[link]


A henger esetében z=√(R²-x²-y²) helyett z=h lesz az integrál belsejében, kúpnál meg z = h·(1-r/R) (polárnál) illetve z = h·(1-√(x²+y²)/R) (xy-nál).

2013. ápr. 14. 22:43