levezetés érdekelne2013. ápr. 14. 21:31
1/1 bongolo válasza:
A gömbhöz olvasd el mondjuk itt a 17. és 18. feladatot:
A henger esetében z=√(R²-x²-y²) helyett z=h lesz az integrál belsejében, kúpnál meg z = h·(1-r/R) (polárnál) illetve z = h·(1-√(x²+y²)/R) (xy-nál).