A "tizenhárom egész húsz század" tizedestört alakban így néz ki: 13,20?

2013. máj. 20. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem 13,020.
2013. máj. 20. 19:49
 2/19 anonim ***** válasza:
Amit az első írt, az 13 egész 20 ezred. Úgy van ahogy írtad, kérdező.
2013. máj. 20. 19:55
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Normális ember ilyet nem mond.


Egyébként az, amit te írtál: 13,20


Csak ez azért nem értelmes, mert erre azt mondjuk, hogy tizenhárom egész két tized, és így írjuk: 13,2


Utolsó tizedes jegy utáni nullák ugyanis elhagyhatóak.


Egyébként könnyű belátni, hogy miért van úgy, ahogy írtad:


tekintsünk el a 13-tól, koncentráljunk a "húsz század" kifejezésre. Hogy írod le? 20/100 = 2/10 = 0,2 magyarul két tized. Húsz század tehát két tized, így a "tizenhárom egész húgy század" ugyan az, mint a "tizenhárom egész két tized"


13,20 = 13,2

2013. máj. 20. 19:58
 4/19 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam. Húsz század egyenlő két ezred (20*100=2000), tehát akkor 13,002 a helyes???
2013. máj. 20. 20:00
 5/19 anonim ***** válasza:
Atyaég, inkább ne gondolkodj, és olvasd el amit írtam (3. válasz).
2013. máj. 20. 20:02
 6/19 A kérdező kommentje:

Olvastam, köszönöm. :)

De amúgy az a variáció nem helyes, amit másodjára írtam?

2013. máj. 20. 20:04
 7/19 anonim ***** válasza:

Jézusom!


Hanyadikosok vagytok?

2013. máj. 20. 20:04
 8/19 anonim ***** válasza:

Nagyon nem.


A század az nem 100... itt tört számokról beszélünk.


század = 1/100 = 0,01


ezred = 1/1000 = 0,001


húsz század az 20*(1/100) = 0,2 (két tized)


Ne keverd az egész számokat a tört számokkal, mert sanyarú életed lesz!! :D

2013. máj. 20. 20:05
 9/19 snapsz94 válasza:

A tizedes vessző után az első az a tized, a második szám az a század, utána az ezred, a nullák a végén nem számítanak.

Tehát, az eredmény az 13,02. Matekórára is lehet menni, s odafigyelni.

2013. máj. 22. 07:53
 10/19 Pikkelyesmedve válasza:

20 század az két tized, tehát a helyes válasz 13,2.

Gondolom ez egy ált. sulis feladatsor és direkt szopatósan van megfogalmazva a kérdés.

2013. máj. 22. 12:29
1 2