Kicsi Balaack kérdése:

Hogyan lehet 0,4 - ből közönséges törtet csinálni? Valaki le írná?


2013. febr. 21. 16:31
 1/1 Silber ***** válasza:
100%

Ez egy véges tizedestört. Annyi helyiértékkel tolod arrébb a tizedesvesszőt (szorzod tízzel), hogy egész számot kapsz. Ugyanazt a számot leírod a nevezőbe is, így nem változik a számérték. Utána egyszerűsítesz.

Példa:

0,4=10*0,4/10=4/10=2/5

Ez már tovább nem egyszerűsíthető.

2013. febr. 21. 16:34