2013. febr. 21. 16:31
1/1 Silber válasza:
Ez egy véges tizedestört. Annyi helyiértékkel tolod arrébb a tizedesvesszőt (szorzod tízzel), hogy egész számot kapsz. Ugyanazt a számot leírod a nevezőbe is, így nem változik a számérték. Utána egyszerűsítesz.
Példa:
0,4=10*0,4/10=4/10=2/5
Ez már tovább nem egyszerűsíthető.