Milyen témából lehetne jó kérdőívet csinálni? Többi lent
Olyan témát keresnék kérdőív készítéshez, amiben sok számadatra rá lehet kérdezni. Pl. moziba járási szokások: egy hónapban hányszor mész moziba, egy alkalommal mennyit költessz stb.
De vmilyen egyedibb témát akarok, csak nem ugrik be semmi. Van tippetek?
Szia!
Jó dolog ez a mozis példa is, de pénzről ne kérdezz szerintem ez túl személyes és kényes téma. Próbálkozz olyannal ami a leggyakrabban érinti az embert és amire szívesen válaszol, lehet akár filmekkel kapcsolatos, pl milyen témákat szeret, vagy hogy mennyit számítógépezik naponta, hány órát, vagy érdekességnek, kik olvasnak könyveket, milyen korosztály, milyen témákban akár. Ezek csak ötletek, de amint mondtam olyan témában próbálkozz amit szinte az embert minden nap érinti így nagyobb adatot is kaphatsz róla.
Kiválasztasz 10 sportot, pl: kézilabda, sakk, asztalitenisz, díjugratás, box, vízihoki, golf, fogathajtás, Tour de France, gátfutás.
Csinálsz beőle 6 listát:
1) kézilabda, sakk, asztalitenisz, díjugratás, box
2) vízihoki, golf, fogathajtás, Tour de France, gátfutás.
3) kézilabda, sakk, fogathajtás, Tour de France, gátfutás
4) vízihoki, golf, asztalitenisz, díjugratás, box
5) kézilabda, golf, asztalitenisz, Tour de France, box
6) vízihoki, sakk, fogathajtás, díjugratás, gátfutás
Mindegyiket sorrendbe kell raknia a kérdezettnek: 5 pont amit legjobban szeretne csinálni, 1 pont amit legkevésbé,
mind a 6 kérdésnél 1-től 5-ig ki kell osztania a pontokat.
Ezután a szokásos elemzéseken kívül pl lehet elemezni ellentmodnásokat: ugyanannál a válaszolónál milyen gyakorisággal jelentkezik az, hogy az egyik listán egy A sport több pontot kap mint B egy másikon meg fordítva; indirekteket is mehet mint pl milyen gyakoriak a körbeverések: az egyik listán egy x dolog jobb pontot kap mint egy y dolog, egy másik listán y több pontot kap mint z, egy harmadikon z többet kap mint x.
Persze lehet sport helyett tv műsor, vagy tantárgy vagy ami eszedbe jut.
Egy másik érdekes kísérlet, ahol szöveges valaszt kell adni a kérdésekre, mindegy mi a válasz, az egyetlen dolog amit értékelsz utólag, hogy az egyes kérdésekre a valaszoló hány másodperc alatt adta meg a választ.
Ezt érdemes esetleg úgy csinálni, hogy ugyanazt minden kérdést megcsinálsz 3 különböző formában: egy tömör fogalmazásban, egy szószátyár fogalmazásban és egy félreérthető fogalmazásban.
Lehet ugyanezt feleletválasztósan is, szintén hasonló kérdésekkel, de itt a válaszokkal is lehet játszani, pl felhívod a figyelmet arra, hogy ha ninccs helyes válasz, akkor amit a legkevésbé éreznek hibásnak azt jelöljék meg valasznak és néhány kérdéshez nem adod meg a helyes választ. Aztán lehet analizálni, hogy mikor kellett több idő a döntéshez a megkérdezetteknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!