Meggyújtottak egy vastag gyertyát,ami néhány óra alatt teljesen leégett.A gyertya hosszát az y=20-4x összefüggés adja meg.amelyben y a gyertya hosszát jelenti cm-ben ,x pedig a meggyújtás óta eltelt időt.Tudjuk még,hogy x 0-ánál nagyobb vagy egyenlő és kissebb vagy egyenlő 5-tel

a/Hány cm hosszú volt a gyetya,amikor megygújtották ?

b/Hány cm volt a gyertya 3.2 órával után?

d/Hány órával a meggyújtása után volt a gyertya hossza 14 cm?

HoGY KEL EZEKET MEGOLDANI SEHOGY SEM TUDOM MEGOLDANI



2013. jan. 18. 16:44
 1/2 BKRS ***** válasza:

20 centi volt kezdetben a gyertya,

3.2 óra mulva 20-4*3.2 = 20 - 12.8 = 7.2 cm volt

14cm akkor volt amikor 20-4x = 14

-4x = -6

x = 6/4

vagyis másfél óra mulva.

2013. jan. 18. 18:34
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. jan. 18. 20:38