Meggyújtottak egy vastag gyertyát,ami néhány óra alatt teljesen leégett.A gyertya hosszát az y=20-4x összefüggés adja meg.amelyben y a gyertya hosszát jelenti cm-ben ,x pedig a meggyújtás óta eltelt időt.Tudjuk még,hogy x 0-ánál nagyobb vagy egyenlő és kissebb vagy egyenlő 5-tel
a/Hány cm hosszú volt a gyetya,amikor megygújtották ?
b/Hány cm volt a gyertya 3.2 órával után?
d/Hány órával a meggyújtása után volt a gyertya hossza 14 cm?
HoGY KEL EZEKET MEGOLDANI SEHOGY SEM TUDOM MEGOLDANI
2013. jan. 18. 16:44
1/2 BKRS válasza:
20 centi volt kezdetben a gyertya,
3.2 óra mulva 20-4*3.2 = 20 - 12.8 = 7.2 cm volt
14cm akkor volt amikor 20-4x = 14
-4x = -6
x = 6/4
vagyis másfél óra mulva.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. jan. 18. 20:38