2013. máj. 20. 16:11
1/1 anonim válasza:
Legyenek az adott oldalak a=14 és b=22.
Használjuk a trigonometrikus területképletet:
T=a*b*sin(gamma)/2, ahol gamma az a és b oldal által bezárt szög.
Innen sin(gamma) kiszámítható, hiszen a,b és T adott.
Ha megvan sin(gamma), onnan
sin^2(gamma)+cos^2(gamma)=1
miatt cos(gamma) is kiszámítható.
Végül, ha megvan cos(gamma), alkalmazható a koszinusztétel:
c^2=a^2+b^2-2ab*cos(gamma).
Behelyettesítés után gyökvonással meglesz a keresett c oldal.