Tücsök77 kérdése:

Számítsuk ki a következőkifejezések értékét számológép és függvénytáblázat használata nélkül? A, sin 30 fok+cos 60 fok b,2*cos 30 fok+tg 60 fok c,3*sin 45-4*ctg 60 fok d, tg 30 fok-2*cos 45 fok/sin 45 fok+3*ctg 45 fok?

2013. máj. 20. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek mind nevezetes szögek. Ezek szögfüggvényeit részletesen elmondom itt (főleg a szinuszát):

http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

Ha a cos, tg, ctg gondot okozna:

[link]

2013. máj. 20. 11:25
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem tanultuk ezért légyszíves levezetnéd?Előre is köszönöm!
2013. máj. 20. 11:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Megnézted a videót? Ennél részletesebben személyesen sem lehetne levezetni.
2013. máj. 20. 11:37
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha pl.:sin 30 fok= 1/2

cos 60 fok= 1/2

A feladatom így néz ki;sin 30 fok+cos 60 fok =1/2+1/2=1


Akkor a többi feladat esetében hogy kell kiszámolni és mi lesz a végeredmény!Mert a kérdésben is benne van,hogy " Számítsuk ki a következőkifejezések értékét számológép és függvénytáblázat használata nélkül" Segítségedet kösz!

2013. máj. 20. 11:42