2013. máj. 20. 11:03
1/4 anonim válasza:
Ezek mind nevezetes szögek. Ezek szögfüggvényeit részletesen elmondom itt (főleg a szinuszát):
http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY
Ha a cos, tg, ctg gondot okozna:
2/4 A kérdező kommentje:
Még nem tanultuk ezért légyszíves levezetnéd?Előre is köszönöm!
2013. máj. 20. 11:34
3/4 anonim válasza:
Megnézted a videót? Ennél részletesebben személyesen sem lehetne levezetni.
4/4 A kérdező kommentje:
Ha pl.:sin 30 fok= 1/2
cos 60 fok= 1/2
A feladatom így néz ki;sin 30 fok+cos 60 fok =1/2+1/2=1
Akkor a többi feladat esetében hogy kell kiszámolni és mi lesz a végeredmény!Mert a kérdésben is benne van,hogy " Számítsuk ki a következőkifejezések értékét számológép és függvénytáblázat használata nélkül" Segítségedet kösz!
2013. máj. 20. 11:42