a fele meg van csak a 2 és a 4.részre nem jövök rá:S

10kg tömegű testre 150 N állandó erő hat függőlegesen felfele.


- mekkora munkát végez ez az erő, ha 22,5 m magasra emeli fel a testet?


- mekkora az átlagos teljesítmény az emelés során?


- mekkora az emelés hatásfoka?


- mekkora a pillanatnyi teljesítmény?


2013. máj. 14. 21:45
 1/3 bongolo ***** válasza:

2)

A test súlya 100N

Az eredő erő 50N felfelé, a test gyorsulása tehát 5 m/s².

Mennyi idő alatt kerül fel a test?

s = 1/2·a·t²  → t = √(2s/a) = √(45/5) = 3 sec

Az átlagteljesítmény: Összmunka/idő

P = ΔW/t = F·s/t = ...


4)

Hanyadikos vagy? Tanultatok deriválni?

A pillanatnyi munka: F·ds

A pillanatnyi teljesítmény: F·ds/dt = F·v = F·a·t


Vagyis P(t) = 150N·5m/s²·t


(Ha nem tanultatok deriválni, akkor ds meg dt helyett Δs meg Δt mehet.)

2013. máj. 14. 22:42
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 0 /kerekítve/, mert egy nagy áttételen keresztül egy légy végzi a munkát, és 800 óráig tart neki.



[link]

2013. máj. 14. 22:43
 3/3 A kérdező kommentje:

9.es vagyok,de,nem tudom mi az deriválás,de a pillanatnyi teljesítmény az úgy rendeben tudod miért az a képlet.

köszönöm a szép levezetést!:)

2013. máj. 15. 18:24