Segítenétek?az 1. és az utolsó feladatot nem tudom
2013. máj. 13. 20:07
 1/4 A kérdező kommentje:
2013. máj. 13. 20:08
 2/4 BKRS ***** válasza:

az 1. feladatnál jó ha pl először azt próbálod meghatározni mennyi lesz az

L=1+ 2/x + 4/x² + ...

x>1 az biztos, továbbá


L -1 = 2/x + 4/x² + 8/x³+...

(L-1)/(2/x) = 1+ 2/x+4/x²+8/x³+... = L

(L-1)/(2/x) = L

L(x/2 - 1) = x/2

L = x/(x-2)


És akkor ha eddig jól számoltunk akkor az

x/(x-2) = (4x-3)/(3x-4)

egyenletet kell még megoldani, ami másodfokú egyenlet és átrendezés után (x-1)(x-6)=0 egyenletet kaptam.

Az x=1 nyilván nem megoldás

marad x=6

2013. máj. 13. 20:37
 3/4 BKRS ***** válasza:

2)

Ez attól függ hány számot lehet a szelvényen megjelölni.

Ha pl 3-at lehet, akkor az összes esetek száma (35 alatt 5)

a kedvező esetek száma (5 alatt 3)

A keresett valószínűség:

(5 alatt 3)/(35 alatt 5)

2013. máj. 13. 20:42
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :))
2013. máj. 13. 20:51