Segítenétek?az 1. és az utolsó feladatot nem tudom2013. máj. 13. 20:07
2/4 BKRS válasza:
az 1. feladatnál jó ha pl először azt próbálod meghatározni mennyi lesz az
L=1+ 2/x + 4/x² + ...
x>1 az biztos, továbbá
L -1 = 2/x + 4/x² + 8/x³+...
(L-1)/(2/x) = 1+ 2/x+4/x²+8/x³+... = L
(L-1)/(2/x) = L
L(x/2 - 1) = x/2
L = x/(x-2)
És akkor ha eddig jól számoltunk akkor az
x/(x-2) = (4x-3)/(3x-4)
egyenletet kell még megoldani, ami másodfokú egyenlet és átrendezés után (x-1)(x-6)=0 egyenletet kaptam.
Az x=1 nyilván nem megoldás
marad x=6
3/4 BKRS válasza:
2)
Ez attól függ hány számot lehet a szelvényen megjelölni.
Ha pl 3-at lehet, akkor az összes esetek száma (35 alatt 5)
a kedvező esetek száma (5 alatt 3)
A keresett valószínűség:
(5 alatt 3)/(35 alatt 5)
4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :))
2013. máj. 13. 20:51