Van itt nagyon jó matekos? SOS


Számítsa ki az egész éves bevételt és azt hogy a negyedév bevételei hány %.-át teszik ki az éves bevételnek.A II.-ik negyedéves bevétel 5700 E Ft,amely az I.negyedévhez képest 4%-os növekedést mutat,a III.negyedév bevétele az I.negyedéves bevétel 106%-a,a IV.negyedéves bevétel pedig az egész évi bevétel 22%-át teszi ki


Amire rájöttem,hogy az első negyed év:5481

2.-ik negyed év:5700

3.-ik negyed év:5810


2013. máj. 2. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

az első rossz..

ha minden jó akkor így kell kiszámolni az elsőt:

1 negyed év: ? ( nem tudjuk)

2.negyed év: 5700

az első negyed év kevesebb 4%-al.

szóval: 5700/100*4= 228

5700-228=5472

kettő meg van.:)

2013. máj. 2. 20:31
 2/4 A kérdező kommentje:
azok az eredmények jók :)
2013. máj. 2. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:

1.0,96*5700E (mert ugye a második negyedévre nőtt 4%-kal ami azt jelenti hogy az első negyedév kevesebb volt

2.5700 E

3.(0,96*5700 E)*1,06

4.


az egész éves bevétel: [0,96*5700 E+5700E+(0,96*5700 E)*1,06+x] x a negyedik negyedév


az egész éves bevétel 22%-a


az az

[0,96*5700 E+5700E+(0,96*5700 E)*1,06+x]*0,22=x

2013. máj. 2. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:

2. negyed év: 5 700 000 Ft

1. negyed év: 5 700 000 Ft - 4%

5 700 000* 0,01=57 000

57 000*4=228 000

5 700 000-228 000=5 472 000 Ft

3. negyed év: 1. 106%-a

5 472 000: 0,01=54 720

54 720*106=5 800 320 Ft

4. negyed év: az egész évi bevétel 22%-a

1. n+ 2. n+ 3.n= 100%-22%=88%

5 472 000+5 700 000+5 800 320= 2. negyed év: 5 700 000 Ft

1. negyed év: 5 700 000 Ft - 4%

5 700 000* 0,01=57 000

57 000*4=228 000

5 700 000-228 000=5 472 000 Ft

3. negyed év: 1. 106%-a

5 472 000: 0,01=54 720

54 720*106=5 800 320

4. negyed év: az egész év 22%-a

1. negyed+2. negyed+ 3.negyed=88%

5 472 000+5 700 000+5 800 320=68 272 320

68 272 320/88= 775 821.81

775 821.81*22= 17 068 080 Ft

2013. máj. 2. 20:57