40-et hogy lehet felírni hatványalakban?

2013. máj. 12. 23:32
 1/3 vurugya béla ***** válasza:

Nem világos a kérdés.


40=2^3*5 a prímfelbontása, ebben van hatvány.

Aztán hatványként még sokféleképp lehet:

40 = gyök(40)^2

40 = 40^1

40 = 0,025^(-1)

stb.

2013. máj. 12. 23:34
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!:)
2013. máj. 12. 23:37
 3/3 anonim ***** válasza:

6,3245553203367586639977870888654^2


3,4199518933533939787062177450835^3


2,5148668593658708166355310093177^4


2,091279105182546461305970582441^5

2013. máj. 13. 10:03