Hogyan keél megoldani ezt a matekfeladatot?


Ábra: [link]

Feladat: milyen hosszú a k és az l szakasz, az ábra alapján.

Egy kis info:

A feladathoz a "párhuzamos szelők tételét" és a "párhuzamos szelő szakaszok tételét" kell felhasználni. A feladat során a k és l szakasz párhuzamosságát bizonyítani kell.



2013. máj. 12. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

2/(8/3)=l/10, innen 8/3 l=20 l=7,5

2/(8/3)=k/l, 2/(8/3)=k/7,5 8k=45 k=5,6

Ha 2/(8/3)=7,5/10=5,6/7,5 akkor k él párhuzamosak

2013. máj. 13. 07:59
 2/3 anonim ***** válasza:
*elírtam a végét, k és l párhuzamosak
2013. máj. 13. 08:00
 3/3 anonim ***** válasza:
ősszekötöd a két szárat (a trapéznak az ábrán a jobb és a bal oldalát meghosszabbítod fölfelé), ezek metszéspontjából nézve egy-egy középpontos hasonlóság viszi a két párhuzamos szárat egymásba vagy k illetve l bármelyikébe. Ebből nem nehéz látni, hogy k és l párhuzamosak, illetve hogy a hosszuk a [2;10] intervallum két harmadolópontja: 14/3 illetve 22/3
2013. máj. 13. 23:33