Ábra: [link]
Feladat: milyen hosszú a k és az l szakasz, az ábra alapján.
Egy kis info:
A feladathoz a "párhuzamos szelők tételét" és a "párhuzamos szelő szakaszok tételét" kell felhasználni. A feladat során a k és l szakasz párhuzamosságát bizonyítani kell.
2013. máj. 12. 20:45
1/3 anonim válasza:
2/(8/3)=l/10, innen 8/3 l=20 l=7,5
2/(8/3)=k/l, 2/(8/3)=k/7,5 8k=45 k=5,6
Ha 2/(8/3)=7,5/10=5,6/7,5 akkor k él párhuzamosak
2/3 anonim válasza:
*elírtam a végét, k és l párhuzamosak
3/3 anonim válasza:
ősszekötöd a két szárat (a trapéznak az ábrán a jobb és a bal oldalát meghosszabbítod fölfelé), ezek metszéspontjából nézve egy-egy középpontos hasonlóság viszi a két párhuzamos szárat egymásba vagy k illetve l bármelyikébe. Ebből nem nehéz látni, hogy k és l párhuzamosak, illetve hogy a hosszuk a [2;10] intervallum két harmadolópontja: 14/3 illetve 22/3