Ezek az eredmények, hogy jöttek ki?


2 x 3/2 = 9

2 x 6/3 = 12

2 x 7/4 = 23/4

2 x -5/4 = 26/4


2013. máj. 12. 13:10
 1/4 doracell ***** válasza:

Az 'x' az ismeretlen akar lenni, nem? Tehát 2*x*3/2, stb.

Ez esetben ezek nem eredmények, hanem ki kell számolni, hogy mennyi az x.

2013. máj. 12. 13:14
 2/4 A kérdező kommentje:
az x a szorzás akar lenni
2013. máj. 12. 13:32
 3/4 doracell ***** válasza:

Hogy a búba lenne szorzás?

Gondolom, azért írtad ki a kérdést, mert nem tudod értelmezni. Azért nem tudod értelmezni, mert abból indulsz ki, hogy az 'x' szorzást jelöl. Ha szorzást jelölne, nem lenne értelme.

Honnan vetted ezeket? Valami feladatok, nem? Azt kell kiszámolnod, hogy milyen érték lehet az 'x' ahhoz, hogy az egyenlőség igaz legyen. Ezek nagyon egyszerű, egyismeretlenes egyenletek.

Pl. az első:

2x*3/2=9, azaz

(2*3*x)/2=9

Mivel a számlálóban és a nevezőben is szerepel a 2, ezzel egyszerűsíthetsz:

3x=9, azaz x=3

Helyettesítsd be az 'x' helyére, és ellenőrizd, hogy igaz-e így:

2*3*3/2=9, tehát jól számoltunk.

A többi is ugyanilyen, csak az utolsónál pontosítani kellene, hogy (2x-5)/4 vagy (2x)-5/4.

2013. máj. 12. 15:33
 4/4 vurugya béla ***** válasza:

Nem tudok rájönni, hogyan jöttek ki.

Még valami furfangos feladatra is gondoltam, ahol a szorzás jele valami spéci műveletet jelöl.

A kérdezőnek kell segítenie: honnan, hányadikos tananyagból vannak a kérdések, nem lehetne-e beszkennelni a feladatokat?

2013. jún. 8. 23:59