Köszönöm2013. máj. 10. 15:41
1/2 BKRS válasza:
Ha a számlálója négyzetszám, akkor 2-nek páros hatványon kell lennie benne,
ha a neveazője köb szám, akkor a 3-nak 3-mal osztható hatványon kell lennie benne.
(2³/3²)*2^a*3^b /2^a*3^b)=
2^(3+a)*3^b/(2^a*3^(2+b))
vagyis
3+a osztható 2-vel
b oszthetó 2-vel
a osztható 3-mal
2+b osztható 3-mal
a legkisebb lehetséges értéke 3
b lehetséges legkisebb értéke 4
vagyis
8*8*81/(9*8*81) = 5184/5832
2/2 A kérdező kommentje:
Kösziii <3
2013. máj. 10. 21:13