Megcsinálná nekem valaki ezeket a feladatokat?


Sajos nekem nem megy, és nagyon kéne az évvégi 2eshez... nekem már ez is eredmény.

AZ első 3 feladat kéne.. :)

köszönöm

[link]



2013. máj. 8. 13:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ez hányadik osztályos anyag? Mert lehet tudok segíteni
2013. máj. 8. 15:53
 2/11 A kérdező kommentje:
10.
2013. máj. 8. 16:12
 3/11 Tom Benko ***** válasza:
Meg nem csinálom, de ha elmondod, mivel van gond, segítek.
2013. máj. 9. 07:07
 4/11 A kérdező kommentje:

megmondom mivel van a baj...

az 1, a 2 és a 3. feladattal :)

2013. máj. 9. 10:00
 5/11 Tom Benko ***** válasza:
Így sajnos nem tudok segíteni. Légy szíves konkretizálni a problémádat.
2013. máj. 10. 07:56
 6/11 A kérdező kommentje:
csak a 2. feladat kéne már
2013. máj. 11. 10:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Hasonló testek esetén a felszínek aránya a hasonlóság arányának négyzete; a térfogatok aránya a hasonlóság arányának köbe. Ez segít?
2013. máj. 11. 11:54
 8/11 A kérdező kommentje:

semmit

nem értek hozzá

2013. máj. 11. 14:14
 9/11 anonim ***** válasza:

2.feladat: V=a*a*a=a^3

2-szeresére---->2a*2a*2a=8

felszín: 6*a*a=6*2*2=24

a többit én se értem:D

2013. máj. 11. 19:13
 10/11 vurugya béla ***** válasza:

Az eddigiek mondtak jót, de nem mindenhol. Mondom a tuttit:


A felszín:

a) 2^2 = 4 -szeresére

b) 3^2 = 9 -szeresére

c) (3/4)^2 = 9/16-szorosára

d) 1,1^2 = 1,21 -szeresére


A térfogat:

a) 2^3 = 8 -szorosára

b) 3^3 = 27 -szeresére

c) (3/4)^3 = 27/64-szeresére

d) 1,1^3 = 1,331 -szeresére

2013. máj. 11. 19:59
1 2