Sajos nekem nem megy, és nagyon kéne az évvégi 2eshez... nekem már ez is eredmény.
AZ első 3 feladat kéne.. :)
köszönöm
2013. máj. 8. 13:06
1/11 anonim válasza:
Ez hányadik osztályos anyag? Mert lehet tudok segíteni
2/11 A kérdező kommentje:
10.
2013. máj. 8. 16:12
3/11 Tom Benko ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Meg nem csinálom, de ha elmondod, mivel van gond, segítek.
4/11 A kérdező kommentje:
megmondom mivel van a baj...
az 1, a 2 és a 3. feladattal :)
2013. máj. 9. 10:00
5/11 Tom Benko ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Így sajnos nem tudok segíteni. Légy szíves konkretizálni a problémádat.
6/11 A kérdező kommentje:
csak a 2. feladat kéne már
2013. máj. 11. 10:57
7/11 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
Hasonló testek esetén a felszínek aránya a hasonlóság arányának négyzete; a térfogatok aránya a hasonlóság arányának köbe. Ez segít?
8/11 A kérdező kommentje:
semmit
nem értek hozzá
2013. máj. 11. 14:14
9/11 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
2.feladat: V=a*a*a=a^3
2-szeresére---->2a*2a*2a=8
felszín: 6*a*a=6*2*2=24
a többit én se értem:D
10/11 vurugya béla ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Az eddigiek mondtak jót, de nem mindenhol. Mondom a tuttit:
A felszín:
a) 2^2 = 4 -szeresére
b) 3^2 = 9 -szeresére
c) (3/4)^2 = 9/16-szorosára
d) 1,1^2 = 1,21 -szeresére
A térfogat:
a) 2^3 = 8 -szorosára
b) 3^3 = 27 -szeresére
c) (3/4)^3 = 27/64-szeresére
d) 1,1^3 = 1,331 -szeresére