Matek! Nagyon leegyszerűsítve és részletezve elmondaná valaki, hogy csinálom meg a lentebb látható feladatokat?


1.

Egy háromszög oldalai 7cm 8cm és 9cm. A hozzá hasonló háromszögben a 7cm oldalnak megfelelő oldal 5cm.a másik két oldalnak megfelelőek az oldalak?



2.

Egy fa magasságát úgy mértük le, hogy napsütéses időben lemértük a fa és a mellé állított rúd árnyékának hosszát. a fa árnyéka 8,45 m, a rúdé 0,64 m. milyen magas volt a fa?


2013. máj. 2. 18:42
 1/2 rémuralom ***** válasza:

A két háromszög hasonló, a hasonlóság aránya 5/7, azaz az egymásnak megfelelő oldalak egymáshoz így aránylanak. Az 5-nél és a 7-nél ez stimmel. A 8 párja 8*5/7=40/7 lesz, a 9 párja pedig 9*5/7=45/7.


A másodikhoz hiányzik a rúd magassága, de úgy kell megoldani, hogy a rúd árnyéka hosszának és a rúd hosszának aránya megegyezik a fa árnyéka hosszának és a fa magasságának arányával. Tehát 0,64/(rúd hossza)=8,45/(fa magassága).

2013. máj. 2. 18:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2013. máj. 2. 19:15