Hogyan kell megoldani? Az ábrán látható négyzet alapú hasáb B csúcsából induló élek hossza 12,3 és 3 egység. Számítsa ki a vektorműveletek eredményét BA*BG, BA*BD

A betűzés a bal alsó sarokból kezdődik
2013. márc. 17. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
nincs ábra
2013. márc. 17. 22:23
 2/6 A kérdező kommentje:
De 1 pillanat és töltök fel
2013. márc. 17. 22:33
 3/6 A kérdező kommentje:

url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2013. márc. 17. 22:42
 4/6 A kérdező kommentje:

bocs előző rossz link

[link]

2013. márc. 17. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:

a B-ből induló leghosszabb él a BA él, tehát ennek a hossza 12 egység. a BG élt kiszámolhatjuk Pitagorasz-tétellel, tehát 3*3 + 3+3 = x*x. x=gyök(18), tehát a BG élet gyök(18). A kettő szorzata: 12*gyök(18)=50,9117

a BD oldal is kiszámítható Pitagorasz-tétellel: 12*12+3*3=y*y -> y=gyök(153), tehát BD oldal gyök(153) hosszú. Szoratuk: 12*gyök(153)=148,4318

2013. márc. 17. 23:05
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2013. márc. 17. 23:23