Micsinai kérdése:

Segítene valaki megoldani ezt a feladatot (matek)?


van egy P pont (2012;2013) fölötte, alatta vagy az egyenesen helyezkedik e el?


Egyenes egyenlete: 5x-3y-4019=0


2013. máj. 6. 22:01
 1/8 anonim válasza:

2012*5=10060

2013*3=6039

10060-6039=4021

4021-4019=-2

mivel a végeredmény - ezért alatta fog elhelyezkedni

2013. máj. 6. 22:06
 2/8 A kérdező kommentje:
mivel a végeredmény 2 ezért felette helyezkedik el nem? :)
2013. máj. 6. 22:09
 3/8 anonim válasza:
de
2013. máj. 6. 22:12
 4/8 anonim válasza:
a végeredmény minusz 2 nem 2-ő ezért helyezkedik el alatta mert kisebb a 0-nál!
2013. máj. 6. 22:14
 5/8 anonim válasza:
izé bocs eszte van tényleg 2-ő a végeredmény és fölötte helyezkedik el
2013. máj. 6. 22:19
 6/8 bongolo ***** válasza:

Azért a számolás így nagyon esetleges... Ha más lenne az egyenlet (Pl. 4019 - 5x + 3y = 0), akkor megfordulna az így számított előjel.


Ráadásul most éppen a +2 azt jelenti, hogy a pont az egyenes alatt van!!!


Szóval nem így kell számolni. Inkább azt érdemes csinálni, hogy az x=2012 helyen (abszcisszánál) kiszámoljuk, hogy mennyi a egyenes pontjának az y koordinátája (ordinátája):

5·2012 - 3y - 4019 = 0

y = (5·2012-4019)/3 = 6041/3 ≈ 2013,666


Ez több 2013-nál, tehát a P pont az egyenes alatt van.

2013. máj. 6. 23:55
 7/8 anonim válasza:
Kedves 6. kommentelő! Lehet, hogy tényleg alatta helyezkedik el de alig magyaráztad el, hogy miért is pont alatta fog elehlyezkedni, így a kérdező sem fogja tudni elmondani az iskolában, ha megkérdezik miért alatta helyezkedik el és ha esetleg más emberek is megszeretnék érteni ők sem biztos, hogy ennyiből megértik miért is alatta helyezkedik el pont. Az nagyon jó, hogy segítünk másoknak, de ha házi feladatot kéne megoldani, én úgy gondolom, hogy nem kéne más helyett megoldani, de ha mégis legalább értessük meg vele rendesen, hogy miért is pont ez a megoldás.
2013. máj. 8. 00:14
 8/8 bongolo ***** válasza:

Azt hiszem, kiderül a válaszomból, hogy miért így kell számolni. De végülis igazad van, leírhattam volna kicsit részletesebben:


Ha az x=2012 helyen az egyenes 2013,66 magasan van, a pont meg 2013 magasan, akkor az egyenes van magasabban, a pont meg alatta.


Így már érted?

2013. máj. 8. 00:32