cosx/x^2 integrálját kellene kiszámolnom.Próbáltam parciálisan de nem ment.Hogyan fogjak hozzá?2013. máj. 6. 20:57
1/1 BKRS válasza:
Primitív függvént szerintem nem fogsz találni.
Integráld a Taylor sorát.
Ha csak közelítőleg kell, akkor a 0 környéken pl olyan mint az 1/x²,
közel Π/2-hez olyan mint az (x-Π/2)/x²,
szóval ha csak egy kis intervallumon kell és csak jó közelítéssel akkor megoldható.
Tegyük fel, hogy F(x) a keresett primitív függvény.
(-cos(x)/x - F(x))' = sin(x)/x +cos(x)/x² - cos(x)/x² = sin(x)/x
Vagyis ha tudnánk integrálni cos(x)/x² -et, akkor tudnank sin(x)/x -et is.