cosx/x^2 integrálját kellene kiszámolnom.Próbáltam parciálisan de nem ment.Hogyan fogjak hozzá?
2013. máj. 6. 20:57
 1/1 BKRS ***** válasza:

Primitív függvént szerintem nem fogsz találni.

Integráld a Taylor sorát.

Ha csak közelítőleg kell, akkor a 0 környéken pl olyan mint az 1/x²,

közel Π/2-hez olyan mint az (x-Π/2)/x²,

szóval ha csak egy kis intervallumon kell és csak jó közelítéssel akkor megoldható.


Tegyük fel, hogy F(x) a keresett primitív függvény.

(-cos(x)/x - F(x))' = sin(x)/x +cos(x)/x² - cos(x)/x² = sin(x)/x

Vagyis ha tudnánk integrálni cos(x)/x² -et, akkor tudnank sin(x)/x -et is.

2013. máj. 6. 21:47