Micsinai kérdése:

Valaki segítene megoldani ezt az egyenletet?


a+5/a-3=2b-7


a-t kéne kifejezni..


a kikötést/feltételt már felírtam


egy darabig eljutottam a rendezéssel, de már nincs agyam hozzá valaki help :)


2013. máj. 6. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Zárójelezd be rendesen a törteket, hogy egyértelmű legyen!
2013. máj. 6. 19:58
 2/4 A kérdező kommentje:

ezen nincs mit zárójelezni...


de legyen: (a+5) / (a-3) = (2b-7)

2013. máj. 6. 20:03
 3/4 BKRS ***** válasza:

Na ugye hogy volt mit. Amit eredetileg felírtál az 4 különböző módon zárójelezhető.

Mivel az alapműveleteknél az osztás precedenciája az összeadás és kivonás elött van az eredeti irományod zárójelezve ez lett volna:

a+(5/a)-3=2b-7

Dehát hálistennek kijavítottad, tehát nézzük:

(a+5) / (a-3) = (2b-7)

a+5 = (2b-7)(a-3)

a+5 = (2b-7)a - 3(2b-7)

a(8-2b) = 16 - 6b

nyilván b=4 esetén az egyenlőség nem teljesül, tehát

a=(6b-16)/(8-2b) = (3b-8)/(4-b)


Számolj utána, soha ne vedd készpéznek mások válaszait.

2013. máj. 6. 20:54
 4/4 A kérdező kommentje:

megoldás tökéletes, és igazad volt a zárójelet illetően bocsi


nem vettem észre pár műveletet de most már átlátom :D

2013. máj. 6. 21:21