A kérdés : Oldja meg a valós számok halmazán a következő egyenletet!
|x-2|=7
2013. máj. 6. 17:34
1/2 anonim válasza:
először is tegyél az abszolútértékre kikötést.
x-2, ha x-2>0 --> x> 2
-x-2, ha x-2<0 --> x<2
és akkor mindkét esetben megoldod az egyenletet
szóval
ha x>2
akkor:
x-2 =7
x= 9 (leellenőrzöd, igen ez nagyobb mint 2)
aztán:
ha x<2
-x-2 =7
-x = 9 /*(-1)
x=-9 (és igen ez kisebb mint 2)
2/2 anonim válasza:
jajj bocsi a másodiknál
-x+2 = 7
és akkor x = -5
bocsi félreírtam