Matek! HOgyan kell megoldani?


Nem tudom megcsinálni, mert a tanár nem megtanítja, hanem csak felírja a feladatokat:

(x+y)*(2x+2y+2)= ?

Köszi!


2009. szept. 28. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

(x+y)*(2x+2y+2)=2x^2+2xy+2x+2xy+2y^2+2y =2x^2+2y^2+4xy+2x+2y

Ha esetleg nem értenéd 2x^2--> ezzel azt akarom kifejezni, hogy 2x a négyzeten

2009. szept. 28. 15:44
 2/5 anonim válasza:

Helyes az elöző válasz adó... De az az eredmény akkor helyes a ez a feladat, hogy !!!Több tag szorzása töbtaggal!!! De ha bele vesszuk a hatványokat és a kiemeléseket akkor erre van képlet is

(a+b)2 (a+b zárójelbe és ez az egész a négyzeten)

2009. szept. 28. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a képlet erre nem jó. (a+b)^2 = a^2+2ab+b^2
2009. szept. 28. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első megoldás jó, csak a HOGYAN-t szövegesen is leírnám, ha úgy jobban érthető:


Több tag szorzása több taggal úgy megy, hogy minden tagot minden taggal megszorzunk, majd az egyformákat összevonva összeadjuk.


Előbb végigszorozva x-szel a második tagot: (2x^2+2xy+2x) lesz, aztán y-nal: (2xy+2y^2+2y). Ezeket összeadva jön ki a 2x^2 + 2y^2 + 4xy + 2x + 2y.

2009. szept. 28. 15:54
 5/5 anonim válasza:
bocs elnéztem a képletett... Tévedni emberi dolog :S
2009. szept. 28. 15:57