a.) Két valós szám összege 4. Milyen összefüggés van a két tag között?
b.) Két egész szám szorzata 60. Milyen összefüggés van a két tényező között?
2013. máj. 2. 17:00
1/3 anonim válasza:
Nem nagyon értem a feladatot de nekem ez ugrik be erről:
a)
Az egyik tag negatív és a másik tag pozitív.
Mindkét tag pozitív.
b)
Mindkét tényező negatív.
Mindkét tényező pozitív.
2/3 A kérdező kommentje:
Végül is csak annyi a feladat, hogy "Oldd meg a feladatot" de lehet mondjuk le kéne írni függvénnyel, több értelme lenne
2013. máj. 2. 17:14
3/3 anonim válasza:
a) x+y=4 y=4-x
b)x*y=60 y= 60/x x nem lehet = 0 fordított arányosság van a két tényező között.