Hogy kell ezt a matek házit megoldani? (függvény értelmezési tartománya,8. oszt)


a.) Két valós szám összege 4. Milyen összefüggés van a két tag között?


b.) Két egész szám szorzata 60. Milyen összefüggés van a két tényező között?



2013. máj. 2. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem a feladatot de nekem ez ugrik be erről:

a)

Az egyik tag negatív és a másik tag pozitív.

Mindkét tag pozitív.


b)

Mindkét tényező negatív.

Mindkét tényező pozitív.

2013. máj. 2. 17:04
 2/3 A kérdező kommentje:
Végül is csak annyi a feladat, hogy "Oldd meg a feladatot" de lehet mondjuk le kéne írni függvénnyel, több értelme lenne
2013. máj. 2. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:

a) x+y=4 y=4-x


b)x*y=60 y= 60/x x nem lehet = 0 fordított arányosság van a két tényező között.

2013. máj. 2. 18:39