NyusziCsigusz kérdése:

Egy tört nevezője kettővel kisebb a számlálójánál. A tört kétszeresében a nevező 9-cel kisebb a számlálónál. Melyik ez a tört?

2013. máj. 1. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

x/x-9 = 2( x/ x-9 )

számold ki x-re és ennyi

2013. máj. 1. 18:51
 2/2 anonim ***** válasza:

elolvastam elrontottam megint első vagyok:


x/x-2 = 2( x/x-9 )

számold ki x-re

2013. máj. 1. 18:52