egyenletrendszerrel kellene2012. nov. 25. 20:30
1/5 anonim válasza:
x/(x+3)=(x+4)/(x+10)
Ebből x=4, tehát a tört a 7/4.
Ezeket úgy kell megcsinálni, hogy a szöveg alapján felírod az egyenletet, ahogy a másik kérdésednél is csináltam!
2/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom :) Csak amiket kiraktam azoknál nem sikerült :/ és nagyon köszönöm mégegyszer :)
2012. nov. 25. 21:19
3/5 anonim válasza:
az elsőé nem jó, így kell:
x/(x-3)=(x+7)/(x+1)
4/5 anonim válasza:
1. válaszoló vagyok
3. válaszolónak írom, hogy nincs igaza, jó a megoldásom.
7/4 a tört. 7-4=3 tehát a nevező 3-mal kisebb.
Nevezője 4 és 4+10=14, tehát az új tört nevezője 14. Számláló 7, tehát az új tört számlálója 7+1=8.
Vagyis az új tört 8/14, ami egyszerűsítve 4/7.
És láss csodát, a 4/7 pont az eredeti tört, vagyis a 7/4 reciproka.
Ennyi!
5/5 anonim válasza:
Megint az 1. vagyok.
Egyébként a 3. válaszoló megoldása is jó, csak ő mást nevezett el x-nek, de kiszámolva, neki is 7/4 jön ki.