Ezt a logaritmusos egyenlőtlenséget meg tudnátok oldani?

log_(1/3) (x+4) ≥ -2

2013. ápr. 30. 16:55
 1/5 BKRS ***** válasza:

Emeljük 1/3-ot az egyik és a másik oldal értékére:

x+4 = (1/3)^-2

x+4 = 9

x = 5

2013. ápr. 30. 17:12
 2/5 anonim ***** válasza:
A feladatban egyenlőtlenség szerepelt. Szóval annyit kell módosítani a megoldáson, hogy fel kell használni, hogy az 1/3 alapú logaritmusfüggvény szigorúan monoton csökkenő. Ezért az első lépés után fordul az egyenlőtlenség iránya, és a megoldás x<=5.
2013. ápr. 30. 17:44
 3/5 BKRS ***** válasza:
Köszi a javítást, ezt a ≥ tök nem láttam. Megy a zöld mancs.
2013. ápr. 30. 18:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. ápr. 30. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Még az értelmezési tartományt is figyelembe kell venni:

x+4>0, azaz x>-4.

Ezt az előzőekkel összevetve a megoldás:

-4<x<=5.

2013. máj. 1. 12:04