log_(1/3) (x+4) ≥ -22013. ápr. 30. 16:55
1/5 BKRS válasza:
Emeljük 1/3-ot az egyik és a másik oldal értékére:
x+4 = (1/3)^-2
x+4 = 9
x = 5
2/5 anonim válasza:
A feladatban egyenlőtlenség szerepelt. Szóval annyit kell módosítani a megoldáson, hogy fel kell használni, hogy az 1/3 alapú logaritmusfüggvény szigorúan monoton csökkenő. Ezért az első lépés után fordul az egyenlőtlenség iránya, és a megoldás x<=5.
3/5 BKRS válasza:
Köszi a javítást, ezt a ≥ tök nem láttam. Megy a zöld mancs.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. ápr. 30. 19:49
5/5 anonim válasza:
Még az értelmezési tartományt is figyelembe kell venni:
x+4>0, azaz x>-4.
Ezt az előzőekkel összevetve a megoldás:
-4<x<=5.