A feladat így szól: Legyen az A halmaz a 7+x<-2*(x- egyenlőtlenség valós megoldásainak halmaza). B pedig az x^2 +x-6<(vagy=)0 egyenlőtlenség valós megoldásainak halmaza.2013. ápr. 28. 14:05
1/1 anonim válasza:
A:
7+x< -2x
7+3x<0
3x< -7
x < -7/3
B:
x^2 + x -6 <= 0
(x+3)(x-2) <= 0
-3 <= x <= 2