1.Ugyanakkora tömegű réz- és vasrúd hőmérséklete 10 °C-kal emelkedik.Melyik rúd belsőenergia-növekedése nagyobb?
2.Mennyi hőfelvétellel jár a.) 500 g cukor; b.) 4 l víz; c.) 10 cm élhosszúságú vaskocka 1 °C-os hőmérséklet-emelkedése?
3.Mennyi a teljesítményed, ha a 6 kg tömegű táskádat 2 s alatt emeld fel egyenletesen az 1,5 m magas polcra??(levezetve kérném)
ELŐRE IS KÖSZI MINDENKINEK AKI SEGÍTETT :D
2013. ápr. 25. 16:22
1/2 anonim válasza:
1. Azé nagyobb, amelyiknek nagyobb a fajhője, ezt csak ki tudod keresni.
2. Mindhárom esetben meghatározod a test tömegét kg-ban, és megszorzod az adott anyag fajhőjével.
3. F = m x g = 6kg x 10 N/m = 60N W = F x s = 60N x 1,5m = 90J P= W/t = 90J/2s = 45W.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,persze azt megtudom keresni :D Köszi
2013. ápr. 25. 20:07