egy autó fékezéskor 10 m úton csúszva megáll.A súlódási munka 12kJ.Mekkora az autó tömege,ha a súrlódási erő az autó súlyának tizedrésze?
W súrl=
s=
F súrl=?
F súly=?
m=?
Légyszi segítsetek :D :D
2013. ápr. 11. 17:54
1/4 LOLman785 válasza:
mi még csak most kezdtük a súrlódást,sajnos nem tudok segíteni :DD
2/4 A kérdező kommentje:
Nem baj,mi is de ezt még nem tanultuk vagyis ilyen típusú feladatot még nem csináltunk.
2013. ápr. 11. 19:18
3/4 anonim válasza:
Szia!
Az alábbiakat ismerjük:
W súrl=12 KJ
s= 10 m
F súrl =F súly/10
W súrl=F súrl * s
12 000 = F súrl * 10
Ebből:
F súrl=1200 N
De tudjuk, hogy az autó súlya: F súly = m * g
Ekkor felhasználva F súrl =F súly/10
1200 = (m * g) /10
1200 = (m * 10) /10
m=1200 kg
Remélem segítettem és jó a megoldás.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi,hát remélem is :D
2013. ápr. 15. 18:27