7. osztályos fizika feladat, tudnátok segíteni?


egy autó fékezéskor 10 m úton csúszva megáll.A súlódási munka 12kJ.Mekkora az autó tömege,ha a súrlódási erő az autó súlyának tizedrésze?

W súrl=

s=


F súrl=?

F súly=?

m=?

Légyszi segítsetek :D :D


2013. ápr. 11. 17:54
 1/4 LOLman785 válasza:
mi még csak most kezdtük a súrlódást,sajnos nem tudok segíteni :DD
2013. ápr. 11. 18:49
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem baj,mi is de ezt még nem tanultuk vagyis ilyen típusú feladatot még nem csináltunk.
2013. ápr. 11. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az alábbiakat ismerjük:

W súrl=12 KJ

s= 10 m

F súrl =F súly/10


W súrl=F súrl * s

12 000 = F súrl * 10

Ebből:

F súrl=1200 N


De tudjuk, hogy az autó súlya: F súly = m * g

Ekkor felhasználva F súrl =F súly/10


1200 = (m * g) /10

1200 = (m * 10) /10

m=1200 kg


Remélem segítettem és jó a megoldás.

2013. ápr. 12. 21:44
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi,hát remélem is :D
2013. ápr. 15. 18:27