9-es fizika feladat energia, munka témakörben:Hogy lehet megcsinálni?

Egy 600kg tömegű versenyautó álló helyzetből 400m hosszú úton gyorsult fel 180km/h sebességre. Mekkora lett a mozgási energiája? Mekkora volt a gyorsító erő?

2013. ápr. 8. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Mozgási energia: (m*v^2)/2, ahol v a sebesség m/s-ban.

F=m*a, ahol az a gyorsulást kiszámolhatod az s=(v*t)/2 ->t megvan, innen már csak a=v/t és az 'a' kifejezhető.

2013. ápr. 8. 20:54
 2/3 Tom Benko ***** válasza:

W=\Delta E

azaz

Fs =m\Delta v^2

2013. ápr. 9. 07:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek nagyon köszönöm :)
2013. ápr. 9. 19:34