Melyik ez a szám, amelynek a 2/3 része 5,2-del nagyobb, mint a 1/3 része?

Légyszi, segítsetek.. :)
2013. ápr. 25. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Legyen a keresett szám x, ekkor:

2/3 x > (a relációjel alá írnám +5,2) 1/3 x

2/3 x = 1/3 x + 5,2 /-1/3x

1/3 x =5,2 /*3

x=15,6

2013. ápr. 25. 15:41
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi :))
2013. ápr. 25. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:

2 1

-x = -x + 5,2

3 3



2x = x + 15,6


x = 15,6



Ellenőrzés:


2 1

-x = 10,4 -x = 5,2 10,4-5,2 = 5,2

3 3

2013. ápr. 25. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi 3-as vagyok átrendezte pedig én nem így küldtem a második számokat az üresen álló vonal fölé képzeld
2013. ápr. 25. 15:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Egyépként köszönöm. :D
2013. ápr. 25. 16:10
 6/6 A kérdező kommentje:
*egyébként
2013. ápr. 25. 16:12