Légyszi, segítsetek.. :)2013. ápr. 25. 15:33
1/6 anonim válasza:
Legyen a keresett szám x, ekkor:
2/3 x > (a relációjel alá írnám +5,2) 1/3 x
2/3 x = 1/3 x + 5,2 /-1/3x
1/3 x =5,2 /*3
x=15,6
2/6 A kérdező kommentje:
köszi :))
2013. ápr. 25. 15:42
3/6 anonim válasza:
2 1
-x = -x + 5,2
3 3
2x = x + 15,6
x = 15,6
Ellenőrzés:
2 1
-x = 10,4 -x = 5,2 10,4-5,2 = 5,2
3 3
4/6 anonim válasza:
Bocsi 3-as vagyok átrendezte pedig én nem így küldtem a második számokat az üresen álló vonal fölé képzeld
5/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Egyépként köszönöm. :D
2013. ápr. 25. 16:10
6/6 A kérdező kommentje:
*egyébként
2013. ápr. 25. 16:12