Ezt az abszolút érték függvényt hogyan kell megoldani: |3x-2|?

2013. ápr. 23. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én fel szoktam őket rajzolni.


Az X függvény az egy vonal, bal lentről jobb fel, át a nullán. A 3X azt jelenti, hogy 3szor meredekebb. Tehát a nullától nem egyet jobbra, egyet fel, hanem egyet jobbra, 3at fel. A 3x-2 azt jelenti, hogy az egész vonal 2-vel lentebb kerül, mintha lenyomnád fentről. Tehát nem a 0-nál fog átmenni az x tengelyen, hanem jobbrább. A |3x-2| függvény pedig annyi, hogy ami negatív tartományban van, az visszatükröződik felfele. Szóval lesz egy elég meredek V betűd, ami az origótól némileg jobbrább "áll" az x tengelyen.

2013. ápr. 23. 21:27
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:))
2013. ápr. 23. 21:56
 3/3 anonim ***** válasza:

sziv.


A másik megoldás az algebrai módszer:


|3x-2| = 0

3x-2=0

3x=2

x=2/3


De azért jobb szerintem, ha tisztában vagy a függvény képével, sokat segít, ha el tudod képzelni.

2013. ápr. 23. 22:01