Fizika lecke. Mi a megoldás?


A feladat: Papírból készült egyenes körhenger tengelye körül percenként 1500 fordulattal forog

egyenletesen. Egy a tengellyel párhuzamosan haladó lövedék az alap és fedőlapot egy-egy

pontban átszakítja. Ezen pontokhoz tartozó sugarak egymással 30°-os szöget zárnak be.

Határozzuk meg a lövedék sebességét, ha a henger magassága 1,5 m!


Órán már elkezdtem, de hülyeség jött ki. Az idő 5 perc volt, a sebessége meg 0,005 m/s. Kösz előre is!


2013. ápr. 20. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha n=1500/perc, akkor

f=25/sec, T=1/25 s. Ennek 360°/30°=12 -ed része az idő.

t=1/300 s.

v=1.5/(1/300)=450 m/s

2013. ápr. 20. 20:30
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, akkor csak a periódus időt néztem el, sima idővel számoltam...
2013. ápr. 20. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:

"sima idő"

Az mi/milyen?

2013. ápr. 20. 22:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Hülyén fogalmaztam, bocs. Úgy értettem, hogy nem 1/300 s, hanem csak 300 s.
2013. ápr. 20. 23:15