A feladat: Papírból készült egyenes körhenger tengelye körül percenként 1500 fordulattal forog
egyenletesen. Egy a tengellyel párhuzamosan haladó lövedék az alap és fedőlapot egy-egy
pontban átszakítja. Ezen pontokhoz tartozó sugarak egymással 30°-os szöget zárnak be.
Határozzuk meg a lövedék sebességét, ha a henger magassága 1,5 m!
Órán már elkezdtem, de hülyeség jött ki. Az idő 5 perc volt, a sebessége meg 0,005 m/s. Kösz előre is!
2013. ápr. 20. 19:34
1/4 anonim válasza:
Ha n=1500/perc, akkor
f=25/sec, T=1/25 s. Ennek 360°/30°=12 -ed része az idő.
t=1/300 s.
v=1.5/(1/300)=450 m/s
2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, akkor csak a periódus időt néztem el, sima idővel számoltam...
2013. ápr. 20. 22:20
4/4 A kérdező kommentje:
Hülyén fogalmaztam, bocs. Úgy értettem, hogy nem 1/300 s, hanem csak 300 s.
2013. ápr. 20. 23:15