Hogyan oldjam meg ezeket a feladatokat? SOS help (trigonometria- négyszögek)


Sziasztok!

Sajnos a mostani anyagot nem igazán értem és segítségre lenne szükségem. Nagyon fontos lenne, hogy ábrával együtt és LÉPÉSRŐL-LÉPÉSRE írjátok le a feladatokat, mert sajnos fogalmam sincs, hogy mi a helyzet..


A rombuszba írható kör sugara 2 cm. Az egyik átló két egyenlő oldalú háromszögre osztja a rombuszt. Mekkorák a rombusz oldalai?


Egy parallelogramma átlói 46 és 54 cm hosszúak. Az átlók szöge 62,4°. Mekkora a parallelogramma területe?


A trapéz egyik alapja 420 m. Az alapon fekvő szögek 38,2°és 58,45°. A trapéz magassága 65 m. Mekkora a trapéz területe?


2013. ápr. 18. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első feladat megoldása itt van:

[link]

Ehhez nem is kellett szögfüggvény.

Ha a szögfüggvényeket nem érted, ezt is megnézheted:

http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

2013. ápr. 18. 20:40
 2/7 A kérdező kommentje:

Az elsőt köszönöm!

A második-harmadikat valaki még leírná?

2013. ápr. 18. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Privátban érdeklődtem, hogy "Sajnos a mostani anyagot nem igazán értem" mi is ez az anyag? Nem érdemesítettél válaszra, azért a harmadik feladat megoldását is megmutatom:

[link]

2013. ápr. 18. 21:42
 4/7 anonim ***** válasza:

A paralelogrammát két egybevágó háromszögre bontja bármelyik átlója. Az egyik háromszög területe: alap*magasság/2, azaz:

kisebbik átló*nagyobbik átló fele(mert ez a magassága a h.szögnek)/2, de mivel két ilyen h.szög van:

46*54/2=46*27=1242

2013. ápr. 18. 21:49
 5/7 bongolo ***** válasza:

Majdnem jó a #4 válasz. Csak az átlók nem derékszögben metszik egymást! Ezért a magasság nem a másik átló fele. Ha felrajzolod, látszik, hogy a magasság az átló fele szorozva sin 62,4°.

Szóval a terület:

46·54/2·sin 62,4° = 1100,66 cm²

Mindjárt csinálok ábrát is...

2013. ápr. 18. 22:23
 6/7 bongolo ***** válasza:

Itt az ábra:

[link]


A két átló a piros e és a kék f.


Az ABD és az ACD háromszögek egybevágóak. Az egyik területének a duplája lesz a parallelogramma területe.

Nézzük mondjuk az ACD-t.

Az átlók metszéspontja az O pont. A C pontból az e átlóra bocsátott merőleges az m magasság, talppontja T. Vagyis az OTC háromszög derékszögű. Ebben a háromszögben felírhatjuk tehát ezt a szögfüggvényt:

sin α = m / (f/2)

hiszen az α szöggel szemközti oldal az m, az átfogó pedig az f/2.


Ebből a magasság kijön: m = f/2 · sin α

Az ACD háromszög területe e·m/2, tehát a parallelogrammáé pedig e·m.


e·m = e · f/2 · sin α

2013. ápr. 18. 23:06
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. ápr. 20. 14:47