Trigonometria! Hány fokos szöget zár be a két vektor?

v(3;4),és w(-1;5).Adjuk meg a 2v-3w és 4v-5w vektorok hajlásszögét!

2013. ápr. 15. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Az összevonások még gondolom mennek. Utána már csak |v|*|w|*cosAlfa, ahol Alfa a bezárt szög.

A vektor hosszát pedig úgy számolod, hogy az x és y tagját is négyzetre emeled, majd gyököt vonsz. Tehát jelenleg |v|=gyök(9+16)=5 illetve |w|=gyök(1+25)=gyök26

Haosnlóképpen a másik két vektorral is.

2013. ápr. 15. 13:03
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Odáig én is eljutottam,hogy skaláris szorzat,meg amit írtál egyenlőség,de a tankönyvem szerint az eredmény 10 fok,amit sehogy nem értek,hogy jön ki.Ebben tudnál segíteni?
2013. ápr. 15. 13:11
 3/4 bongolo ***** válasza:

s = 2v-3w = (9; -7)

t = 4v-5w = (17; -9)

s·t = 9·17 + 7·9 = 216

|s| = √(9²+7²) = √130

|t| = √(17²+9²) = √370

√130·√370·cos α = 216

α = arc cos (216/(√130·√370)) = arc cos 0,9849

α = 9,98°

2013. ápr. 15. 14:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. ápr. 17. 11:35